Jednoduchý způsob ošetření bazénové vody

Nejlepším způsobem, jak si udržet vodu v bazénu co nejdéle kvalitní a nezávadnou, je určitě používání soli. Pokud o tomto způsobu také uvažujete, pak je dobré pořídit si salinizační jednotku neboli solničku.

sůl

  • Jedná se o zařízení, ve kterém proběhne elektrolýza slané vody v bazénu za vzniku aktivního chloru.

Je jistě logické, že se bude bazénová sůl aplikovat hned na jaře, což znamená na začátku koupací sezóny. Nejlepším časem je ten, kdy jste právě napustili vodu. Během koupací sezóny je možné sůl průběžně doplňovat podle toho, jak vodu dopouštíme.

  • Určité množství se totiž vypaří, něco vycákají nadšení plavci a něco se ztratí při proplachování filtračního materiálu.

Pokud chceme mít optimální množství soli v bazénu, pak bychom měli počítat asi pět kilogramů na tisíc litrů vody.

Kuchyňská sůl do bazénu nepatří

Pokud chceme, aby účinnost byla opravdu stoprocentní, pak je nutné vybírat jen tu sůl, která je skutečně v nejvyšší kvalitě. Musí se tedy jednat o čistý chlorid sodný, který je vyráběn právě v potravinářské kvalitě. Někteří uživatelé bazénů se snaží ušetřit něco málo financí a koupí si obyčejnou kuchyňskou sůl. To odborníci v žádném případě nedoporučují, protože tato sůl je obohacena o jód. Při elektrolýze bychom byli asi nepříjemně překvapeni tím, že by se nám voda zbarvila do nehezkého hnědého odstínu.

mořská sůl

  • Chlorid sodný lze také používat do myček na nádobí, ve kterých mají za úkol změkčit příliš tvrdou vodu a tím zlepšit účinky mycího prostředku.
  • Navíc se netvoří nehezké usazeniny na různých částech tohoto zařízení.

Sůl je zkrátka zapotřebí stále. Můžete si například s její pomocí vytvořit své malé soukromé moře přímo ve své vaně. Ocení to i vaše pokožka, které tento mořský produkt velice prospívá. Zejména, pokud máte nějaké kožní potíže, se kterými si kosmetika neví příliš rady.