Deprese, které přichází s věkem

Z dospívání se těšíme pouze v mládí, kdy se nemůžeme dočkat toho, až se nám otevřou větší možnosti a svoboda, která nebude podléhat zákazům rodičů. To je snad jediný případ, kdy si ze srdce přejeme, abychom byli starší.

S přibývajícími roky, už o tuto touhu přicházíme a věk se pro nás stává spíše strašákem než radostnou událostí. A ženy by o tom mohly vyprávět.
jablko u obličeje

Proč je pro ženu věk důležitý?

Z výzkumů vyplývá, že je žena spokojená se sebou, svým životem a tím, že je v nejlepší formě, pouze v určitém věku jejího života. Zpravidla se to pohybuje kolem třicátého roku, kdy se cítí v plné síle, je žádaná, mladá a svět jí ještě pořád leží u nohou.

Jak čas ale plyne, začne na sobě pozorovat příznaky stárnutí, prvních vrásek, přibývání na váze, menší zájem mužů kolem sebe a značný úbytek energie i díky nenáročné činnosti.

Tím pádem do velké míry trpí i její sebevědomí a začíná trpět něčím, co jí připomíná skutečnost, že mladší už nebude – depresemi kvůli věku. Stejně tak můžou některým ženám připomenout jejich další narozeniny i skutečnost, že mají „nejlepší léta“ jejich života za sebou. Ty vyvolávají i pocit zklamání, méněcennosti a lítosti z toho, že v životě neudělaly vše, tak jak chtěly nebo nestihly věci, po kterých toužily. A utopie je hned na světě.
dort pro dívku

Věk jako obyčejné číslo

Nemůžete se po vašem největším mládí uzavřít před světem a oplakávat každé vaše další narozeniny s tím, že jste už staré. V mnoha případech, které jsou jasným příkladem toho, že je váš ročník pouze číslovkou, můžete vidět, jak na sobě ženy dřou a snaží se o to, aby nepatřily „do starého železa“.

Základem úspěchu je najíst v sobě elán – tedy chuť do života, v každém věku.

•       Když upravíte vaši stravu a doplníte ji o výživu a potřebné vitamíny, získáte i ztracenou energii.

•       Dopřejte si spánek, nemějte obavy ze sportu, na který není nikdy pozdě a neexistují hranice, kdy s ním přestat.

•       Mějte po svém boku muže, kterého přesvědčíte, že má doma skutečnou bohyní a ne jednu velkou hromadu neštěstí, která pláče nad ztracenými lety jejího života.

Rakovina děložního čípku ohrožuje všechny ženy

Málokterá žena vlastně přesně ví, kde se v jejím těle to kritické místo nachází, přitom je to místo unikátní, protože pro gynekologa je to vlastně jediné přímo přístupné místo v těle ženy, pouhým stěrem může lékař odhalit změny, které mohou signalizovat vznik nádoru.
Na rakovinu děložního čípku zemře ročně kolem čtyř set žen, což je víc, než kolik je obětí dopravních nehod, přitom kdyby ženy chodily včas a pravidelně na prohlídky, dalo by se tomu zabránit.

Co je vlastně rakovina děložního čípku:
HPV (lidské papilomaviry) je celosvětově rozšířená nákaza. Po zahájení sexuálního života je do 2 let infikováno až 60 %, do pěti let až 80 % osob. Po nákaze dochází většinou ke spontánnímu vymizení viru, u některých jedinců však dojde k propuknutí infekce, případně i vzniku prekancerózy a nádoru. V průběhu aktivního sexuálního života dochází k nákazám a vymizení viru opakovaně, tímto pojmem Vám tuto nemoc popíšou odborníci.

Když se na přednádorové změny přijde včas, je možná léčba tzv. konizací, při ní se z děložního čípku vyřízne postižená tkáň a odstraní se předrakovinové léze, u kterých je pravděpodobné, že by se v nádor změnily. Ženy, které podstoupily tento zákrok, tvrdí, že sice příjemné to není, ale návštěva zubaře je prý horší.

Propuknutí v nádorové onemocnění se dá velmi dobře zabránit:
1)      pravidelnými prohlídkami u svého gynekologa, a ne se vymlouvat na nedostatek času apod.
2)      očkováním– v naší republice jsou k dostání dvě možné vakcíny: Cervarix a Silgard, který navíc chrání i před vznikem genitálních bradavic. Od dubna 2012 je vakcína Cervarix pro všechny 13leté dívky plně hrazená zdravotními pojišťovnami, Silgard z velké části také, doplatek je na něj minimální. Starší ženy se mohou samozřejmě také nechat očkovat, ale v tom případě už si to budete muset zaplatit sami, cena za tři dávky vakcíny je zhruba deset tisíc korun, ale když se nad cenou zamyslíte, je zanedbatelná, proti riziku, že rakovinu děložního čípku dostanete.

Co pomůže proti celulitidě?

Celulitida neboli pomerančová kůže trápí až 90% žen, nejste v tom tedy sama.

Jak vzniká?

Podkožní tukové buňky se zvětšují a vytlačují se proti kůži. Tím vzniká ona typická zkrabacená kůže vzhledem připomínající pomerančovou kůru.

Nejčastěji se pomerančová kůže objevuje na stehnech, hýždích a bocích.

žena

Co pomůže?

1) pohyb

2) strava

3) kosmetika a masáže

Pohyb

Nemusíte si ihned představit každodenní posilování ve fitness centru. Ideální je dlouhodobý, mírný pohyb jako například: svižná chůze, plavání, jízda na kole nebo jogging. Cvičit můžete ale i doma, postačí ob den po dobu 30 minut. Tréninky si klidně rozplánujte do diáře, abyste měla motivaci a viděla to černé na bílém. Pro domácí cvičení se hodí:

  • široké dřepy (opakujte 2 série po 20), po čase přidejte dřep s výskokem
  • mačkání balonu stehny, připravte si k ruce malý overball a stehny ho střídavě svírejte a povolujte (opakujte 1 sérii po 30)
  • výpady
  • stoupání na step či stoličku
  • zanožování (20 opakování na každou nohu)
  • zvedání pánve

sport

Strava

Cvičení doplňte zdravou životosprávou. Vynechte nebo alespoň omezte alkohol a kofein. Naopak se zaměřte na čerstvé ovoce a zeleninu a dostatečný pitný režim. Jezte pravidelně a co nejčastěji si na talíř naservírujte rostlinné bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny a stravu bohatou na vlákninu. K pití je vhodná čistá neperlivá voda například s citronem nebo bylinkové čaje.

Kosmetika a masáže

Opět nemusíte nikam do salonu na drahé ošetření. Postačí pokud si dané místo namažete krémem proti celulitidě a kartáčem ho vmasírujete do pokožky. Rozproudíte tak lymfatický systém a toxiny pak vyloučíte z těla ven.

Tip: můžete si udělat i domácí zábal proti celulitidě. Budete potřebovat jen 200g bílého jogurtu, 4 lžíce skořice a půl lžičky olivového oleje. Směs natřete na pomerančovou kůži, zabalte alobalem a nechte působit 30 minut. 

Stevie prášek

Jestli existuje něco, na co lidé skutečně nedají dopustit, pak jsou to jídla, která mají minimum kalorií. Úplně nejlepší by pro některé bylo, kdyby potraviny neobsahovaly vůbec žádné kalorie. Něco takového je ale nemožné, protože přeci jen naše tělo nějaké ty kalorie prostě potřebuje, aby dokázalo fungovat. Je sice pravda, že si kalorie můžete pohlídat, abyste jich nezkonzumovali až příliš, ale všeho s mírou.
Pokud byste také chtěli kalorie omezit, ale i přesto byste potřebovali nějaké to sladidlo, pak jediné, co vám můžeme doporučit, je Stevie. Spousta lidí tvrdí, že se jedná o sladidlo, které je skutečně zajímavé. Hojně se používá jako náhražka za cukr nebo jiná sladidla.list stevie
O Stevii by se dalo říct, že se jedná o rostlinku, která je přírodního původu a používá se již po několik let. I přes to, že je bez kalorií, některým může připadat, že jsou listy této rostlinky sladké a to dokonce více, než samotný cukr.
Je pravda, že je možné Stevii pořídit hned v několika podobách. Záleží totiž na každém, co mu nejvíce vyhovuje. Může se jednat o tekutý výrobek, nebo dokonce o Stevie prášek Nakliceno.
Jestli je ale něco, co ví jen málokdo, pak je to to, že kdekoliv se Stevie nachází, od její původní podoby ji prostě rozeznáte jen těžko.
Jako sladidlo se ale používá spíše nově. Ještě se nestalo, že by se objevily nějaké ty negativní vlastnosti, ale co není, přeci jen může být. Nebylo by výjimkou to, kdyby se objevilo zvracení či nějaká ta reakce. Přeci jen na každého z nás reagují pochutiny malinko jinak.bylinka stevia
Možná jste již slyšeli o tom, že se jedná o skvělého pomocníka, pokud máte vysoký tlak. Ano, je to skutečně pravda. Dokáže ale pomoci i při jiných nemocech, jako jsou například záněty nebo nádory.
Jestliže uvažujete nad tím, že byste do svého jídelníčku Stevii zařadili, pak je rozhodnutí zcela na vás. Je ale potřeba mít na paměti, že je lepší méně, než více a to, co je formou přírody, je mnohem lepší než to, co je zpracováno.