Zásady pro správné holení a pro udržení mladistvého vzhledu mužské pleti
Na denní době velmi záleží
Většina mužů se holí pouze ráno před odchodem do zaměstnání. To je však chyba způsobená neznalostí anatomie a stejně tak orgánových hodin v rámci denního cyklu. V ranních hodinách totiž dochází nejprve k vylučování přes noc nahromaděných tělesných přebytků a odumřelých buněk a vzápětí následuje příjem živin ve formě snídaně. Tělo je nastavené tak, aby mezi čtvrtou a šestou ráno vyprázdnilo tlusté střevo a močový měchýř a teprve pak kolem sedmé a osmé začalo přijímat potravu.
Do těchto orgánů také putuje nejvíce energie, je také známo, že kdo má nemocný žaludek, dvanácterník a tlusté střevo, mívá po ránu největší obtíže. Ráno jsou tedy prioritní tyto systémy a pokožka je v tuto dobu spíše ochablá, povadlá, dostává se jí patřičné péče až navečer. Tehdy přichází její čas, dobře se regeneruje, omlazuje a čelí drobným poraněním. A toho lze využít při holení. Ideální čas je tedy mezi 17. a 19. hodinou.
Správný postup při odstraňování vousů
Po směru – správně bychom měli jednou rukou pokožku napnout a druhou provádět tahy břitu. Po každém tahu nástroj opláchneme čistou vodou, aby byl zbavený bakterií a nečistot, které mohou pokožku zanítit. Začínáme na tvářích, pokračujeme na krku a na závěr přichází místo pod nosem a brada. Nikdy neprovádíme tahy proti směru růstu vousů, tím bychom způsobili jejich zarůstání a možnou infekci. Na závěr tvář jen lehce opláchneme vlažnou vodou a osušíme čistým ručníkem, ten by měl být na holení vyhrazen a neměli bychom si do něj utírat jiné části těla, zvláště ne ruce umyté po toaletě nebo intimní partie. Jestliže dodržíte večerní čas holení, po určité době zjistíte, že nepotřebujete ani pleťovou vodu s alkoholem, postačí jen jemný hydratační krém. Nebudou se vám tvořit pupínky, jizvy a jiné dermatologické nedostatky.